O mně

Narodila jsem se v Čáslavi, ale celé své dětství jsem prožila v nedaleké obci Žleby. Byla jsem hodně živé, neposedné dítě. Mého talentu ke sportu si všimla paní učitelka na ZŠ a nabídla mi možnost dojíždět do obce Vrdy na atletický kroužek. A tak jsem od třetí třídy 2x týdně navštěvovala kroužek všeobecné atletické průpravy. Strávila jsem tak krásné dva roky, než se bohužel učitel TV, který nás vedl odstěhoval.
Mé další shledání s atletikou bylo shodou náhod v mých 12 letech, kdy jsem poprvé zavítala na Čáslavský stadión. Vybavena cvičkami a letitou teplákovou soupravou:-) K mému štěstí si mě všimla Jarmila Kratochvílová, která měla s atletikou ty nejlepší zkušenosti, jaké kdy kdo mohl mít. Pod vedením Ing. Miroslava Kváče získala mj. titul mistryně světa a do dnešního dne drží světový rekord na 800m. Tam jsem pod jejím vedením zůstala neuvěřitelných 22 let.
Začínala jsem na tratích 60M a 150m, postupně s věkem jsem přecházela na tratě delší. Celkem brzy začaly přicházet dobré výsledky a tak jsem se po maturitě v roce 1992 mohla atletice věnovat profesionálně.
První velký úspěch přišel o rok později, kdy jsem se ve Španělském San Sebastiánu stala juniorskou mistryní Evropy na trati 800m. Od té doby jsem se pravidelně zúčastňovala ME, MS a 2X OH. Vyvrcholením mé kariéry bylo vítězství na mistrovství Evropy ve Valencii v roce 1998 a o rok později v roce 1999 zisk dvou titulů Mistryně světa na 800m. Moc ráda vzpomínám na OH. V Atlantě v roce 1996 jsem skončila na trati 800M na 12 místě, ve štafetě na 4X400m jsme skončily sedmé. V Sydney mé úsilí o zisk jedné z medailí zastavilo zranění. Celkem 16x jsem vyhrála Mistrovství České republiky na tratích 400m a 800m, dodnes jsem držitelkou Českého rekordu na 1km.
Po narození syna jsem se k atletice vrátila v podobě trenérky. Vystudovala jsem FTVS UK v Praze, kde jsem načerpala spoustu znalostí z oblasti sportu, nejen atletiky. Ale největší školou je pro mě praxe a to je těch zmíněných 22 let v profesionálním sportu.